Blog
Czy posadzkę z kamienia naturalnego można poddać renowacji?
Posadzki to jedne z najintensywniej eksploatowanych elementów wyposażenia wnętrz. Nic dziwnego, że wraz z upływem czasu niekiedy tracą blask, a widoczne zniszczenia odbierają estetykę nie tylko im, ale i całej aranżacji pomieszczenia. Aby jak najdłużej cieszyć się ich nienagannym wyglądem, najlepiej wybierać trwałe i odporne na zniszczenia materiały, takie jak np. kamień naturalny. Co ciekawe, wytrzymałość to nie jedyna cecha posadzek z kamienia naturalnego. Ich dużym atutem jest też możliwość renowacji. Zniszczonej, kamiennej podłogi nie trzeba wymieniać na nową, gdyż można ją odnowić, przywracając jej pierwotny blask.
Czym się kierować wybierając posadzkę z kamienia do biura i do domu?
Kamienne posadzki cieszą się uznaniem od wieków. Są synonimem elegancji oraz przywołują skojarzenia z luksusem. Na ich korzyść przemawiają nie tylko walory estetyczne, ale i użytkowe. Posadzki z kamienia są niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia. Ich długowieczność sprawia, że chętnie wybiera się je zarówno do domów prywatnych, jak i obiektów publicznych. Wybór odpowiedniego kamienia naturalnego nie jest jednak prosty. Powodem tego jest mnogość surowców oraz ich odmienne właściwości. Jaki kamień sprawdzi się w domu, a jaki w biurze?
Co to jest konglomerat kwarcowy i gdzie się go stosuje?
Konglomerat kwarcowy znany jest również pod nazwą kwarcogranitu. Jest to rodzaj kompozytu, który powstaje na bazie naturalnych kwarców wzbogaconych o żywice polimerowe i dodatki poprawiające właściwości. Wyglądem do złudzenia przypomina naturalny kamień i tak jak granit czy marmur dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Niemniej pod względem użyteczności zdecydowanie przewyższa wymienione materiały. Sprawdźmy, czym się charakteryzuje i poznajmy jego zastosowanie.
Co należy wziąć pod uwagę wybierając kominek z kamienia?
Kamień naturalny szeroko wykorzystuje się w aranżacji wnętrz. Sprawdza się jako materiał na blaty, parapety, posadzki oraz obudowy kominków. To ostatnie zastosowanie cieszy się popularnością pod kilkoma względami. Kominki z kamienia nie tylko stają się wizytówką salonów, ale przede wszystkim są bardzo funkcjonalne. Kamień jest niepalny, trwały i odporny na uszkodzenia. Mimo tak wielu zalet wybór obudowy kamiennej nie zawsze jest prosty. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?
Schody z kamienia naturalnego - najpopularniejsze stylizacje.
Kamień naturalny od wieków znajduje zastosowanie w architekturze wnętrz. Jego niesłabnąca popularność nie dziwi, zwłaszcza ze względu na to, że mowa nie tylko o estetycznym, ale i trwałym materiale. Kamień naturalny jest odporny na zniszczenia oraz działanie czynników zewnętrznych. Przy odpowiedniej pielęgnacji zachowuje niezmienny wygląd przez lata. Z tego powodu służy jako materiał na blaty, parapety, posadzki oraz schody. W przypadku tych ostatnich doskonale sprawdza się zarówno na schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
Gdzie można wykonać parapety z kamienia na zamówienie? Jakie są rodzaje parapetów?
Wybór parapetów pozornie wydaje się prosty, ale nie zawsze taki jest. W zależności od tego, czy mowa o parapetach wewnętrznych, czy zewnętrznych, przy ich wyborze należy się kierować nieco innymi kryteriami. Parapety zewnętrzne wykonuje się z materiałów odpornych na wilgoć i wahania temperatur. W przypadku parapetów wewnętrznych te cechy nie są tak ważne, jak np. odporność na ciepło emitowane przez kaloryfery czy dopasowanie do charakteru wnętrza. Jakie są rodzaje parapetów i z czego się je wykonuje?
Gdzie zamówić usługę renowacji posadzki z kamienia?
Kamienne posadzki zachwycają estetyką i trwałością. I choć są odporne na uszkodzenia, nie zawsze da się ich uniknąć. Z czasem podłoga traci też blask, a intensywna eksploatacja może przyspieszać jej ścieranie. Czy jest na to sposób? Aby temu zaradzić i móc ponownie cieszyć się zadbaną posadzką, warto zdecydować się na jej renowację. Renowacja pozwoli wyrównać powierzchnię i odzyskać głębię koloru. Ponadto zabezpieczy ją przed wchłanianiem nowych zabrudzeń. Komu zlecić taką usługę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługodawcy? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
Onyks, granit i marmur, który materiał wybrać na kominek?
Kamień naturalny to jeden z najlepszych materiałów do obudowy kominków. Wyróżnia go niepalność, przez co użytkowanie kominka jest w pełni bezpieczne. Na jego korzyść wpływa też długowieczność. Kamień naturalny jest trwały i odporny na uszkodzenia. Na uwagę zasługuje też jego estetyka. Bogactwo odcieni i wzorów sprawia, że z łatwością można wybrać kamień, który wpisze się w charakter konkretnej aranżacji. Marmur, granit, a może onyks? Podpowiadamy, który z nich wybrać.